समाचार हेडलाईन न्युज

१५७ क्षेत्रकाे मतगणना सकिदा काे-काे छन् प्रतिनिधिसभा प्रत्यक्ष तर्फका विजेताहरू ?

सुनकोसी न्युज
मंसिर ११ गते आइतबार, २०७९
काठमाडौं । प्रतिनिधि तथा प्रदेश सभाको लागि मंसिर ४ गते भएको चुनावमा प्रतिनिधि सभाको प्रत्येक्ष तर्फ १५७ स्थानको मतगणना सकिदा  नेपाली कांग्रेसले ५३ स्थानमा, एमालेले ४३ स्थानमा, माओवादी केन्द्रले १७ स्थानमा र एकीकृत समाजवादीले दस स्थानमा विजयी भएका छन् ।५ क्षेत्रकाे गणना हुदैछ भने बाँकी ३ क्षेत्रकाे मत विभिन्न कारणले गणना हुन सकेको छैन । जित हासिल गर्ने विभिन्न दलका उम्मेदवारहरूकाे नामावली निम्नलिखित छ –
नेपाली कांग्रेस

१. मुस्ताङ – योगेश शेरचन

२. मनाङ- टेकबहादुर गुरुङ

३. काठमाडौं १ – प्रकाशमान सिंह

४. काठमाडौं ३ – सन्तोष चालिसे

५. काठमाडौं ४- गगनकुमार थापा

६. काठमाडौं ५ – प्रदीप पौडेल-

७. रसुवा- मोहन आचार्य

८. ललितपुर १- उदयशमशेर जबरा

९. तनहुँ २ – शंकर भण्डारी

१०. डडेलधुरा- शेरबहादुर देउवा

११. काठमाडौं १० – राजेन्द्र कुमार केसी

१२. पर्सा ४ – रमेशकुमार रिजाल

१३. सुर्खेत २ – हृदयराम थानी

१४. ओखलढुंगा- रामहरि खतिवडा

१५. झापा १- विश्वप्रकाश शर्मा

१६. पर्सा १- अजयकुमार चौरसिया

१७. गोरखा १- राजेन्द्र बजगाई

१८. म्याग्दी – खमबहादुर गर्बुजा

१९. अछाम २ – पुष्पबहादुर शाह

२०. कैलाली ४ – वीरबहादुर बलायर

२१. दार्चुला – दिलेन्द्रप्रसाद बडू

२२. कञ्चनपुर ३ – रमेश लेखक

२३. भक्तपुर २- दुर्लभ थापा क्षेत्री

२४. दैलेख २- दिक्पालकुमार शाही

२५. कञ्चनपुर २ – नारायणप्रकाश (एनपी) साउद

२६. सिन्धुली १- श्यामकुमार घिमिरे

२७. तनहुँ १ – रामचन्द्र पौडेल

२८. बाँके ३ – किशोरसिंह राठोर

२९. नवलपरासी पूर्व १ – शशांक कोइराला

३०. रौतहट ४ – देवप्रसाद तिमलसेना

३१. धादिङ २- रामनाथ अधिकारी

३२. नवलपरासी पूर्व २ – विष्णुकुमार कार्की

३३. दाङ ३ – दीपक गिरी

३४. नवलपरासी पश्चिम १ – विनोदकुमार चौधरी

३५. बर्दिया १ – सञ्जयकुमार गौतम

३६. सुर्खेत १ – पूर्णबहादुर खड्का

३७. सप्तरी ३ – दिनेशकुमार यादव

३८. मोरङ ६ – डा. शेखर कोइराला

३९. धनुषा २ – रामकृष्ण यादव

४०. कैलाली ५ – डिल्लीराज पन्त

४१. गुल्मी १ – चन्द्रकान्त भण्डारी

४२. सिन्धुपाल्चोक २ – मोहनबहादुर बस्नेत

४३. स्याङ्जा १ – राजु थापा

४४. संखुवासभा – दीपक खड्का

४५. तेह्रथुम १ – सीता गुरुङ

४६. मोरङ ३ – सुनिलकुमार शर्मा

४७. मोरङ १ – डिगबहादुर लिम्बु

४८. सप्तरी ४ – तेजुलाल चौधरी

४९. कपिलवस्तु २ – सुरेन्द्रराज आचार्य

५०. मुगु १ – ऐनबहादुर शाही ठकुरी

५१. नुवाकोट २- अर्जुननरसिंह केसी

५२. महोत्तरी ४ – महेन्द्रकुमार राय

५३. रामेछाप – पूर्णबहादुर तामाङ

नेकपा एमाले

१. उदयपुर २ – अम्बरबहादुर रायमाझी

२. झापा २- देवराज घिमिरे

३. झापा ४- लालप्रसाद (एलपी) साँवा लिम्बू

४. झापा ५- केपी शर्मा ओली

५. ताप्लेजुङ- योगेश भट्टराई

६ .धनकुटा १- राजेन्द्रकुमार राई

७. पाँचथर १ – वसन्तकुमार नेम्वाङ

८. सोलुखुम्बु- मानवीर राई

९. धनुषा ३- जुलीकुमारी महतो (महासेठ)

१०. पर्सा ३ – राजकुमार गुप्ता

११. बारा १ – अच्युतप्रसाद मैनाली

१२. बारा ३ – ज्वालाकुमारी साह

१३. सर्लाही ३ – हरिप्रसाद उप्रेती

१४. सिरहा १ – रामशंकर यादव

१५. सिरहा ३ – लीलानाथ श्रेष्ठ

१६. काभ्रे २ – गोकुल बास्कोटा

१७. मकवानपुर २- महेशकुमार बर्तौला

१८. ललितपुर २- प्रेमबहादुर महर्जन

१९. काठमाडौं ९- कृष्णगोपाल श्रेष्ठ

२०. कास्की १ – मनबहादुर गुरुङ

२१. कास्की २- विद्या भट्टराई

२२. कास्की ३ – दामोदर पौडेल वैरागी

२३. पर्वत – पदम गिरी

२४. लमजुङ – पृथ्वी सुब्बा गुरुङ

२५. अर्घाखाँची- टोपबहादुर रायमाझी

२६. कपिलवस्तु १- बलराम अधिकारी

२७. गुल्मी २ – गोकर्णराज विष्ट

२८. पाल्पा १ – नारायणप्रसाद आचार्य

२९. पाल्पा २ – ठाकुरप्रसाद गैरे

३०. प्युठान- सूर्यबहादुर थापा क्षेत्री

३१. बाँके १ – सूर्यप्रसाद ढकाल

३२. रुपन्देही ५ – वासुदेव घिमिरे

३३. कञ्चनपुर १ – तारा लामा तामाङ

३४. बैतडी – दामोदर भण्डारी

३५. रुपेन्देही १ – छविलाल विश्वकर्मा

३६. रुपन्देही २ – विष्णुप्रसाद पौडेल

३७. मोरङ २ – ऋषिकेश पोखरेल

३८. कपिलवस्तु ३ – मंगलप्रसाद गुप्ता

३९. महोत्तरी १ – लक्ष्मी महतो कोइरी

४०. इलाम २ – सुवासचन्द्र नेम्वाङ

४१. सुनसरी २ – भीमप्रसाद आचार्य

नेकपा (माओवादी केन्द्र)

१. सिन्धुली २- लेखनाथ दाहाल

२. सिन्धुपाल्चोक १ – माधव सापकोटा

३. बागलुङ २ – देवेन्द्र पौडेल

४. रोल्पा – वर्षमान पुन

५. रुकुम पूर्व १ – पूर्णबहादुर घर्तीमगर

६. जाजरकोट – शक्तिबहादुर बस्नेत

७. गोरखा २ – पुष्पकमल दाहाल

८. दाङ २ – रेखा शर्मा

९. खोटाङ- रामकुमार राई

१०. भोजपुर १ – सुदन किराती

११. मोरङ ४ – अमनलाल मोदी

१२. रुकुम पश्चिम – जनार्दन शर्मा

१३. काभ्रेपलाञ्चोक १ – सूर्यमान तामाङ (दोङ)

१४. नुवाकोट १ – हितबहादुर तामाङ

१५. कालिकोट १ – महेन्द्रबहादुर शाही

१६. हुम्ला – छिरिङ डम्डुल लामा (भोटे)

१७. सर्लाही २ – महिन्द्र राय यादव

नेकपा एकीकृत समाजवादी

१. अछाम १ – शेरबहादुर कुँवर

२ . बारा ४- कृष्णकुमार श्रेष्ठ

३. दैलेख १ – अमरबहादुर थापा

४. सल्यान – प्रकाश ज्वाला

५. डोटी- प्रेमबहादुर आले

६. बझाङ- भानुभक्त जोशी

७.रौतहट १- माधवकुमार नेपाल

८. धादिङ १ – राजेन्द्रप्रसाद पाण्डे

९. दाङ १ – मेटमणि चौधरी

१०. डोल्पा – धनबहादुर बुढा

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी

१. काठमाडौं ७ – गणेश पराजुली

२. काठमाडौं ८- विराजभक्त श्रेष्ठ

३. काठमाडौं २- सोबिता गौतम

४. काठमाडौं ६ – शिशिर खनाल

५. ललितपुर ३ – तोसिमा कार्की

६. चितवन २ – रवि लामिछाने

७. चितवन १ – हरि ढकाल

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी

१. बाँके २ – धवलसमशेर जबरा

२. जुम्ला – ज्ञानबहादुर शाही

३. मकवानपुर १ – दीपकबहादुर सिंह

४. झापा ३ – राजेन्द्र लिङ्देन

५. नवलपरासी पश्चिम- ध्रुवबहादुर प्रधान

६. चितवन ३ – विक्रम पाण्डे

७. रुपन्देही ३ – दीपक बोहोरा

जनता समाजवादी पार्टी

१. पर्सा १ – प्रदीप यादव

२. सप्तरी १ – नवलकिशोर साह सुडी

३.सिरहा २ – राजकिशोर यादव

४.सिरहा ४ – वीरेन्द्रप्रसाद महतो

५.बारा २ – रामसहायप्रसाद यादव

६. धनुषा १ – दीपक कार्की

लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी

१. रुपन्देही ४ – सर्वेन्द्रनाथ शुक्ला

२. सर्लाही १ – रामप्रसाद चौधरी

३. महोत्तरी २ – शरत्‌सिंह भण्डारी

४. महोत्तरी ३ – महन्थ ठाकुर

नागरिक उन्मुक्ति पार्टी

१. कैलाली १ – रञ्जिता श्रेष्‍ठ

२. कैलाली २ – अरुणकुमार चौधरी

३. कैलाली ३ – गंगाराम चौधरी

जनमत पार्टी

१. सप्तरी २- सीके राउत

राष्ट्रिय जनमोर्चा

बागलुङ १ – चित्रबहादुर केसी

नेपाल मजदुर किसान पार्टी

भक्तपुर १- प्रेम सुवाल

स्वतन्त्र

१. बर्दिया २- लालवीर चौधरी

२. मोरङ ५ – योगेन्द्र मण्डल

३. रौतहट २ – किरणकुमार साह

४. रौतहट ३ – प्रभु साह

५. सर्लाही ४ – अमरेशकुमार सिंह

प्रकाशित मिति: आइतवार, मंसिर ११, २०७९

ताजा अपडेट