हेडलाईन न्युज

७ वटै प्रदेशका प्रदेश प्रमुख हटाउने सरकारको निर्णय

;fd'lxs tl:a//fi6«klt ljBfb]jL e08f/Laf6 gjlgo'Qm k|b]z k|d'vn] kb tyf uf]kgLotfsf] zky lnPkl5 /fi6«klt, pk/fi6«klt, k|wfgdGqL;u ;fd'lxs tl:a/ lnb}+ . tl:a/ /f]zg ;fksf]6f /f;;

काठमाडौँ । सरकारले ७ वटै प्रदेशका प्रदेश प्रमुखलाई हटाएको छ । मन्त्रिपरिषद्को आइतबार बसेको बैठकले उनीहरुलाई हटाउने निर्णय गरेको हो ।

मन्त्रिपरिषले निर्णय गरेर पदमुक्तका लागि राष्ट्रपतिकहाँ पठाएकोमा राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले संविधानको धारा १६५ को उपधारा (१) को खण्ड (ख) बमोजिम पदमुक्त गरेको राष्ट्रपति कार्यालयका प्रवक्ता हरि दाहालले जारी गरेको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

नेकपाको विरोधका बीच तत्कालीन शेरबहादुर देउवा नेतृत्वको सरकारले ७ प्रदेशका प्रदेश प्रमुख नियुक्ति गरेको थियो । नेकपाले  सरकारको नेतृत्व गरेसँगै उनीहरुलाई हटाउन खोजिए पनि काँग्रेसले विरोध गर्दै आएको थियो ।

देउवा सरकारले प्रदेश १ मा गोविन्द बहादुर तुम्बाहाङ, प्रदेश २ मा रत्नेशवर लाल (कायस्थ), प्रदेश ३ मा अनुराधा कोइराला, गण्डकीमा बाबुराम कुँवर, प्रदेश ५ मा उमाकान्त झा, कर्णालीमा दुर्गा केशर खनाल र सुदूरपश्चिममा मोहनराज मल्ललाई प्रदेश प्रमुखको रुपमा नियुक्ति गरेको थियो ।

प्रकाशित मिति: आइतवार, कार्तिक १७, २०७६

ताजा अपडेट