समाचार हेडलाईन न्युज

ओली असफल भए, संसदमा गुमाए विश्वासको मत

सुनकाेशी न्युज, २०७८ वैशाख २७ गते साेमबार। काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी अाेलअंले संसदको विशेष अधिवेशनमा लिनखाेजेकाे विश्वासको मत असफल भएको छ । अाज विश्वासको मतका लागि संसदमा भएको मतदानमा प्रधानमन्त्रीको पक्षमा जम्मा ९३ मत परेको छ । विपक्षमा १२४ मत परेको छ भने  १५ भाेट तटस्थ रहेको छ। संसदमा सबैभन्दा ठूलो दल नेकपा एमालेको १२१ मत रहेको छ। तर अाजकाे मतदानमा माधवकुमार नेपाल पक्षधर अनुपस्थित रहेपछि सरकारको पक्षमा ९३ मत मात्रै परेको हाे । मतदानमा कुल २३२ जना सांसदहरूले मतदान गरेका छन् । यससँगै ओली सरकार अब कामचलाउ भएको छ। अब दुई साे भन्दा बढी दल मिलेर बहुमतको सरकारका लागि प्रयास हुनेछ । सभामुखले अागामि वैशाख ३० गतेका लागि वैठक अाव्हान गरेका छन् । विश्वासको मत नपाए फेरि संसद बिगठन गर्ने धम्की दिईरहेका प्रधानमन्त्री ओलअंकाे अबको कलम कति बिध्वंशकारी हुने हाे भन्ने सबैको काैतुहल बनेको छ।

प्रकाशित मिति: सोमवार, बैशाख २७, २०७८

 

 

ताजा अपडेट